5 edycja Sandra Spa Cup Gryfice 2022

Home / Bez kategorii / Informacje / 5 edycja Sandra Spa Cup Gryfice 2022

W dniach 21/22 styczni w Hali Widowiskowo-Sportowej Gryf Arena odbędzie się 5 edycja turniej piłki ręcznej Sandra Spa Cup Gryfice 2022 o puchar Ryszard Chmielowicz – Starosta Gryficki. Głównymi bohaterami wydarzenia będą zespoły występujące na co dzień w PGNiG Superliga, najwyższej w hierarchii klas męskich ligowych rozrywek piłki ręcznej w Polsce.
Prócz gospodarzy turnieju Sandra SPA Pogoń Szczecin z trenerem Rafałem Białym, w hali Gryf Arena zobaczymy również TORUS Wybrzeże Gdańsk z trenerem Mariuszem Jurkiewiczem, byłym zawodnik m.in. klubów Ciudad Real, Atlético Madryt, Wisła Płock, Vive Targi Kielce. Reprezentant Polski, dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata, uczestnik igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Klubowy mistrz Hiszpanii i mistrz Polski. Zdobywca Super Globe oraz zwycięzca Ligi Mistrzów. W Gryficach zobaczymy również Górnik Zabrze z trenerem Marcin Lijewski, byłym reprezentantem Polski i kapitanem kadry narodowej, uczestnikiem igrzysk olimpijskich (Pekin 2008), wicemistrzem świata z 2007 oraz brązowym medalista Mistrzostw Świata 2009. Czwartym zespołem, który zagra w Gryficach będzie Spr Chrobry Głogów z trenerem Witalij Nat były zawodnik klubów ZTR Zaporoże, Wisły Płock, Vive Targi Kielce. Ma na koncie 75 występów w Reprezentacja Ukrainy w piłce ręcznej mężczyzn, w której pełnił funkcję kapitana drużyny narodowej.
Turniej rozpocznie się w piątek 21 stycznia, w tym dniu zobaczymy dwa spotkania półfinałowe, w których zmierzą się o godz. 14:30 Sandra Spa Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze. Natomiast o godz. 16:30 zagrają SPR Chrobry Głogów – TORUS Wybrzeże Gdańsk. W sobotę 22 stycznia o godzinie 13:00 mecz o miejsce trzecie, a o godzinie 15:00 finał turnieju.