Wspomnienie o Sławomirze Białym

Home / Bez kategorii / Informacje / Wspomnienie o Sławomirze Białym
Wspomnienie o Sławomirze Białym
 
Sławomir Biały przeżył zaledwie 36 lat (ur. 22 lipca 1962r.), miał plany, marzenia, swoich uczniów oraz wychowanków. Czekało na niego wiele wyzwań o różnorodnej skali trudności, a lubił rywalizację i nieczęsto się poddawał.
Od najmłodszych lat kochał sport ,lecz tak naprawdę bardziej zaczął się angażować dopiero w gryfickim liceum, którego był uczniem w latach 1977-1981. Prawdopodobnie już wtedy było to coś więcej niż tylko spędzanie czasu wolnego, bowiem po ukończeniu szkoły średniej rozpoczął studia na gorzowskim WSWF-ie.
 
Tam też zaczął się coraz bardziej oddawać swojej ulubionej dyscyplinie-piłce siatkowej. Poświęcał jej o wiele więcej czasu niż innym dziedzinom sportu. Talent, poparty systematycznym treningiem, zaczął przynosić pierwsze, wymierne efekty. Był naprawdę dobry w tym co robił. Gdy odbywał roczne przeszkolenie wojskowe w gryfickiej brygadzie rakietowej zaangażował się jeszcze bardziej. To właśnie On w dużym stopniu przyczynił się do reaktywowania drużyny piłki siatkowej w Gryficach. Wraz z kolegami, reprezentując Nasiennika Gryfice, awansował do II ligi! Sukcesy Jego i kolegów dostarczyły gryfickim kibicom wielu niezapomnianych wzruszeń. Nie zmarnował doświadczeń zdobytych na siatkarskich parkietach. Skromny, wrażliwy i pełen zapału zaszczepił siatkarskiego bakcyla wielu swoim uczniom.
 
Pragnął ciągle iść do przodu, nie spoczywał na laurach. Wciąż podwyższał kwalifikacje. Na wrocławskiej AWF uzyskał dyplom trenera piłki siatkowej II klasy. Pracujący z młodzieżą, lubiany trener niedługo musiał czekać na efekty. W roku szkolnym 1992/1993 młodzi siatkarze i siatkarki z SP3 uzyskali pierwsze miejsca w lidze młodzików, zaś w finale wojewódzkim szkół podstawowych chłopcy zajęli pierwsze, a dziewczęta drugie miejsce! Miał też inne powody do dumy. Jego podopieczni w Mistrzostwach Makroregionu Wielkopolskiego wywalczyli druga lokatę! Tym samym awansowali do finału Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, gdzie zajęli dwunaste miejsce. Dwa lata później z młodymi adeptami siatkówki te sukcesy powtórzył. Był z nich dumny. Sławek był wielokrotnie wyróżniany przez Dyrektora SP3, a w 1995 przyznano Mu nagrodę Kuratora Oświaty w Szczecinie. Jego ostatnim osiągnięciem było doprowadzenie drużyny chłopców w gryfickiego Liceum Ogólnokształcącego do Mistrzostwa Województwa Szkół Średnich w Piłce Siatkowej. Było to pierwsze zwycięstwo w historii szkoły na tym szczeblu rozgrywek i w tej dyscyplinie.
 
Takim Go zapamiętamy.